Eb 2018: Norvégia nyert, de Svédország reménykedhet

Albin Lagergren (Fotó: HRS / Sasa Pahic Szabo)

A norvég csapat szinte végig vezetett, de így is a svédeknek maradtak meg az elődöntős reményei.

Az első félidő szoros játékot, s mindkét oldalon jó kapusteljesítményt hozott. Különösen Bergerud villogott a norvégoknál, így a félidő egyes szakaszaiban 3 góllal is vezetni tudott csapata. A mezőnyjátékosok közül a mérkőzés elején főképp Myrhol mutatott szép dolgokat, de később Tönnesen is gólokkal kápráztatta el a közönséget. A végén 3 gólos vezetésért támadtak ismét Sagosenék, de hibáztak, s a másik oldalon még volt ideje Tollbringnek átlövésből (!) gólt szerezni (11-12).

A második játékrész elején továbbra is a norvégok irányították a játékot, ám Gottfridsson vezetésével a svédek tapadtak rájuk, s a különbség egy-két gól volt folyamatosan. A 40. percet követően egy svéd, majd egy norvég időkérés váltotta egymást, s ebből utóbbiak jöttek ki jól, lévén Jöndal góljával ismét két gól volt közte. Innen viszont ismét a svédek percei következtek, s egy emberelőnynek is köszönhetően Jeppson góljával egyenlítettek az 52. percben. A norvégok visszavették a vezetést, s ráadásul Svédország az 54. percben elvesztette Gottfridssont, akit piros lappal kiállítottak. A svédek így is meccsben maradtak, de döntő szituációban Tollbring hetest hibázott (25-26). Ezt követően kettős emberelőnybe kerültek a svédek, de Tollbring ismét hibázott ziccerben. A svédek ezt követően nem tudtak már gólt szerezni, ám így is ők várhatják az esti francia-horvát meccset, s reménykedhetnek előbbi csapat győzelmében.

Svédország – Norvégia 25-28 (11-12)