Eb 2018: a spanyolok megsemmisítő vereséget mértek a macedónokra

Fotó: Sasa Pahic Szabo

Elmaradt a parázs küzdelem, a spanyolok nagyon simán verték Macedóniát.

A spanyolok fegyelmezetten kezdtek, keményen védekeztek. Több labdát is lehalásztak, Perez de Vargas pedig már az első percekben találatot szerzett (5. perc, 0-3). Megállíthatatlanul robogtak előre, az első tíz perc alatt csupán Kiril Lazarov büntetőjét jegyezhették a macedónok (10. perc 1-6). Hiába hárított több lövést is Ristovski, támadásban nem tudtak mit kezdeni a spanyol fallal, már a szünet előtti utolsó percben kialakult a közte tíz (5-15).
A fordulás után a macedón válogatott 7 perc alatt szerzett annyi gól, mint az első játékrészben összesen (38. perc, 10-19). Nem volt már kérdés, hogy a találkozót Spanyolország nyeri, újabb pontokat gyűjtve ezzel a legjobb négy közé kerüléshez.

Macedónia – Spanyolország 20-31 (6-15)