Eb 2018: Spanyolország először lett Európa legjobbja

Fotó: cro2018.ehf-euro.com

Története első Európa-bajnoki címét szerezte meg a spanyol válogatott. A hispánok a második félidőben rohantak át a svédeken, és arattak megérdemelt győzelmet.

A HUC-Sport Kft. 2018-ban is a kézilabda lelkes támogatója.

Valero Rivera szerezte a döntő első találatát (1-0). Ezt követően felváltva potyogtak a gólok (3-3, 5. perc). A 11. percben azonban már két góllal mentek a svédek, időt is kért Jordi Ribera, a spanyolok szövetségi kapitánya (4-6). A spanyol beragadtak támadásba, Raúl Entrerríos törte meg a gólcsendet (5-7, 15. perc). A svédek előnye egygólosra olvadt, de két gyors góllal ismét növelték a különbséget (9-12, 25. perc). A szünetre 14-12-es svéd vezetéssel mentek a felek.

Fordulás után gyorsan egyenlítettek a spanyolok (14-14). A svédek támadójátéka megállt, 10 perc alatt egy gólt szereztek (18-15). A folytatásban is a spanyolok akarata érvényesült a gödörbe kerülő Svédország ellen (20-16, 43. perc). Az utolsó 10 percre fordulva hétgólos volt Spanyolország előnye (24-17, 50. perc). A hátralévő időben sem változott a játék képe, megérdemelt szerezte meg első Eb-aranyát Spanyolország.

Spanyolország – Svédország 28-22 (12-14)