Eb-felkészülés: Portugália elrontotta Pálmarsson jubileumát

Nem sikerült jól az izlandiak első idei felkészülési mérkőzése az Európa-bajnokságra. A szigetlakók hazai pályán kaptak ki Portugáliától.

A 100. válogatottságát ünneplő Pálmarsson találata nyitotta az összecsapást, a félidőt pedig 1 góllal nyerték meg ezt követően a hazaiak. A luzitánok a 35. percben vették át a vezetést (18-19), Izlandnak csak az egyenlítésre futotta a következő percekben (24-24, 49. perc). A vendégek ezután zsinórban 4 gólt szereztek (24-28, 52. perc), amivel jól sáfárkodtak a végjátékban, így bravúros győzelmet arattak. A sikerben fő szerepet játszott a parádés napot kifogó Quintana kapus is. A veszprémi Pálmarsson 6 találattal zárta jubileumi mérkőzését, így 100 válogatottságot követően 379 gólt jegyez.

Izland-Portugália 28-32 (17-16)