Francia Ligakupa: A PSG nyerte a ligakupát

Szombat délután rendezték a francia ligakupa döntőjét, a PSG és a Nantes nézett farkasszemet. A két csapat nemrégiben kétszer is megmérkőzött a nemzetközi kupában, amiből összesítésben a fővárosiak jöttek ki jobban. A képlet ezúttal sem változott, és ismét a PSG örülhetett a végén.

luka karabatic psg

A párizsiak kezdtek egy kicsit jobban, de a Nantes hamar átvette az irányítást, és gyorsan háromgólos vezetésre tett szert (8. perc 4-7). A fővárosiak a 20. percben tudták újra átvenni a vezetést Mikkel Hansen góljával (20. perc 12-11). Ezek után fej-fej mellett haladtak a felek a félidő végéig, amikor is döntetlen állt az eredményjelzőn. A szünet után pillanatokon belül elléptek a Nicola Karabatic vezette párizsiak, és magabiztosan uralták a második félidő elejét (39. perc 22-18). Az utolsó 15 percre két találatos fővárosi előnnyel indultak a csapatok, de Delecroix betalált ami után csak egy gól volt a különbség. Ekkor megrázta magát a a PSG, és Hansen, majd Rémili találataival ismét négy góllal vezettek (50. perc 27-23). A végjátékban még Olivier Nyokas próbálta meg a lehetetlent, de másfél perccel a vége előtt Luka Karabatic lezárta a találkozót, így a PSG Handball nyerte a francia ligakupát.

PSG Handball – HBC Nantes 31-27 (16-16)