K&H liga: a Szeged 4 góllal győzte le a Veszprémet a döntő első mérkőzésén

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A Szeged szinte végig vezetve, négygólos győzelmet aratott a Veszprém ellen a K&H liga döntőjének első felvonásán. A visszavágót jövő hét vasárnap rendezik a Veszprém Arénában.

A szegedi Jonas Källman találatával indult a bajnoki döntő első felvonása (1-0). A Veszprém sok hibával játszott az első percekben, a Tisza-partiak 3-0-ra vezettek a 3. percben. Momir Ilic révén az 5. percben talált be először a címvédő (3-1). A félidő derekán 9-7-re vezetett a házigazda. A 23. percben tudott egyenlíteni a Veszprém, Gajic találata után (11-11). AZ utolsó másodpercben Gaber saját térfeléről lőtt az üres veszprémi kapuba, így háromgólos előnnyel mehetett szünetre a Szeged (16-13).

Egymás után két gólt lőtt a Veszprém a fordulás után (16-15), majd Sigurmannsson talált be a hazaiaknál (17-15, 34. perc). A folytatásban is tudta tartani előnyét a Szeged, a 45 percben 24-20-ra vezetett a házigazda, a remekül védő Segónak is köszönhetően. Az utolsó 10 percre 26-23-as szegedi vezetéssel fordultak a csapatok. A Szeged az 55. perchez érve ötgólos előnybe került (29-24), végül négy góllal győzte le a címvédő Veszprémet.

MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 32-28 (16-13)