K&H liga: a Szeged majdnem telt ház előtt fogadta a Tatabányát

Mirko Alilovic remekelt a rangadón.(Fotó: faragó Imre)

A MOl-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a K&H liga 5. fordulójában 34-27-re legyőzte a Tatabányát az újszegedi sportcsarnokban 2800 néző előtt.

Az első percektől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a Szeged, azonban a Tatabánya harcosan tartotta magát idegenben. Megszorongatni azonban nem tudta a PICK-et a Bányász, a szünetben már hat góllal vezettek a hazaiak.

A 47. percre kialakult a tavalyi derbi eredménye, a 26-23, de innen már nem tudott feljebb zárkózni a Tatabánya, viszont a Szeged ekkor robbantott egy négy-nullás futással. Végül sima győzelmet aratott a MOL-PICK Szeged, amely szombaton 17.30-tól a szlovén Celjét fogadja a Bajnokok Ligája B csoportjának 4. fordulójában.

MOL-PICK Szeged – Grundfos Tatabánya KC 34-27 (16-10)