K&H liga: a Tatabánya ráijesztett a Veszprémre, de Ilic megnyerte a meccset a címvédőnek

Momir Ilic kiváló védekezése és hat gólja is kellett a veszprémi sikerhez (Fotó: Faragó Imre)

A K&H férfi kézilabdaliga 13. fordulójában a Telekom Veszprém 31-28-ra győzött Tatabányán. A hazaiak mindent megtettek a győzelemért, de csak megszorongatni tudták a vendégeket.

Villámrajtot vett a mérkőzésen a Veszprém. Manaskov és Gajic gyors góljaival, valamint Nagy László találatával a hatodik percben 3-5 állt az eredményjelzőn. A 15. minutumban már ötgólos előnyben játszhattak a vendégek (5-10), ezt követően azonban jelentősen feljavult a Tatabánya védekezése. Ez a kapott gólok számában is megmutatkozott, Székely fontos bravúrokat szállított, így az eksztázisban játszó hazaiak a játékrész utolsó öt percében előbb felzárkóztak, majd egyenlítettek, míg végül a vezetést is megszerezték. Időn túli szabaddobásnál még Miklernek kellet fölé tenyerelnie a labdát.

We Love Handball – Kézilabdások Éjszakája (december 22.). Ugye ezt TE sem hagyod ki?

A második félidőt megújulva és megerősödve kezdte a Veszprém. Érkezett Schuch védekezésbe, míg Momir Ilic elől és hátul is vezérnek bizonyult. A szerb balátlövő hatszor volt eredményes, mellyel megszilárdult a vendégek előnye (38. perc: 16-19). A hosszú hazai gólcsendet Vujovic törte meg. A bajnoki címvédő Mikler és Ilic vezetésével robogott előre. Bár a hazaiak jól tartották magukat, a meglepetéseredmény már nem lógott a levegőben, így 31-28-ra győzött a Telekom Veszprém.

Grundfos Tatabánya KC – Telekom Veszprém 28–31 (16–15)