K&H liga: a Veszprém kiütéses győzelmet aratott Szegeden

Tönnesen (15) remekelt a rangadón fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A férfi K&H Liga 7. fordulójában rendezték a magyar bajnokság rangadóját, a Szeged-Veszprém összecsapást. A címvédő bakonyiak a második félidőben átrohantak a házigazda Tisza-partiakon, végül kiütéses, kilencgólos sikert arattak.

Gorbok és Ancsin gólváltásával kezdődött a rangadó (1-1). A 6. percben Balogh hétméterese után kétgólos előnybe került a Szeged (4-2). Lékai révén a 11. percben egalizált a Veszprém (6-6). A félidő derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok (8-8, 15. perc). A 20. percben fordított a Veszprém, Manaskov negyedik gólját szerezte (9-10). Támadásban megakadt a Szeged, Alilovic is jól védett, így a bakonyiak háromgólos fórba kerültek (9-12, 26. perc). Ez a különbség maradt a félidő végéig (11-14).

Jól működött a veszprémi védelem
fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

Gasper Marguc góljával indult a második játékrész (11-15). Tönnesen ötödik találatát követően már hatgólos előnyben voltak a vendégek (13-19, 37. perc). A következő perceket is a Veszprém uralta, a 45. percen 23-16-ra vezetett a címvédő. Az utolsó 9 percre fordulva ötgólos veszprémi vezetést mutatott az eredményjelző (20-25, 51. perc).

Magabiztos győzelmet aratott a Veszprém

A hátralévő percekben már csak a különbség volt kérdés (20-28, 55. perc). A Veszprém már kilenc találattal is vezetett (20-29), végül 30-21-es győzelmet aratott.

MOL-PICK Szeged – Telekom Veszprém 21-30 (11-14)