K&H Liga: győzött a Szeged, de a Veszprémé a bajnoki cím

0
260

Megvédte bajnoki címét a Veszprém a magyar bajnokságban, a bakonyiak ezzel zsinórban tizedik sikerüket aratták.

Közel három percig kellett várni az első gólra, egy szegedi védelmi hiba után Nagy László szerezte meg a vezetést a Veszprémnek (0-1). A házigazda Källman góljával egyenlített (1-1). A Tisza-partiak brazil átlövője, Thiagus Petrus egymás után lőtt két gólt, átvette a vezetést a Szeged (3-2, 6. perc). A félidő derekához érve is maradt ez különbség (7-6, 15. perc). A következő percekben fej-fej mellett haladtak a felek (9-9, 22. perc), Buntic negyedik találatával a Szeged ismét vezetett (10-9, 23. perc). A szünetre is megőrizte ezt a fórt a hazai csapat (15-14).

Iváncsik Gergő találata nyitotta a második játékrészt (15-15). A 33. percben vette át újra a vezetést a Veszprém, Lékai révén (16-17). Ezt követően a Veszprém már két góllal is vezetett (20-22), de a Szeged nem adta fel, Källman találata után egalizáltak (22-22, 43. perc). A hajrában 26-24-re vezetett a Szeged az 51. percben, majd Pálmarsson gólja után ismét egy volt a különbség (26-25, 51. perc). Az utolsó percekben háromgólos is volt a szegediek előnye, ami ki is tartott a végéig, de összesítésben négy góllal a Veszprém bizonyult jobbnak a bajnoki döntőben.

MOL-Pick Szeged ? Telekom Veszprém 30-27 (15-14)