K&H liga: izgalmas mérkőzésen nyert a Szeged

0
219
Fotó: Sólya Eliza/Hétméteres

A Szeged és a Tatabánya küzdelmes mérkőzést játszott, amely végül szegedi győzelemmel zárul.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A Tatabánya nagyon jól tartotta magát. Sőt, leginkább a vendég csapat tudott vezetni, köszönhetően a kifejezetten agresszív, hibrid (csak esetenként megnyíló) védelmének, s az új szerzemény Vrankovic játékának. A félidő második felében a Tatabányának többször volt labdája a 3 gólos vezetéshez (10-12), de hibáztak a vendégek. Emellett feljavult a hazaiak védekezése is. Ráadásul Sierra kétszer is büntetőt hárított, a Tatabánya pedig többször is emberhátrányba került. 12:12-nél a Szeged már vezethetett volna, de ezúttal ők hibáztak fontos pillanatban. Végül döntetlennel zárult a játékrész.

A második félidőben ismét a vendégek ragadták magukhoz a vezetést, de Gorbok is belelendült, így fej-fej mellett haladtak a felek (16-16). Innen szegedi gólok következtek, s picit megléptek a vendéglátók. Kallman is belelendült, s a Bányász helyzetei is kimaradtak (20-16). Többször villant ezután Juhász Ádám keze, s zárkóztak a vendégek (21-20), de Gorbok keze megint a legjobbkor sült el kétszer. Ekkor kért időt Vladan Matic (23-20). Ekkor beszállt a Tatabánya új kapusa is, s védésekkel vetette magát észre. A Tatabánya az egyenlítésért is támadhatott, de hibáztak. Végül a Bányász a kiállításokat sem bírta el, s nyert a Szeged.

MOL-Pick Szeged – Grundfos Tatabánya KC 28-25 (13-13)