K&H liga: könnyed győzelemmel hangolt a Veszprém a Kiel ellen

Fotó: Vörös Dávid

Szerda este két mérkőzés került terítékre a férfi bajnokságból. A bajnokságot kifejezetten jól kezdő Eger Veszprémbe látogatott, míg a nyeretlen Csurgó Cegléden vendégszerepelt. A veszprémi és a csurgói csapat is könnyedén aratott sikert ellenfeleivel szemben.

Az Eger a 8. percig, azaz 4-4-ig tudta tartani a lépést a Veszprémmel szemben. Innentől azonban kezdett ellépni a címvédő, és nem sokkal később már öt góllal vezetett (16-perc 10-5). Egy 13 perces gólcsendet tört meg az Eger Takács Bence góljával, de ekkor már 14-nél járt a hazai csapat. A félidőben 9 góllal vezetett a Veszprém.

Két egri góllal indult a második játékrész, és ezt a periódust meg is tudta nyerni a vendég alakulat, így kicsit tudott zárkózni (39. perc 18-11). Hiába tartotta jól magát ez Eger, az 52. percben először elérte a különbség Ancsin góljával a 10 gólt (26-16). A végén 12 találattal nyert a Veszprém.

Telekom Veszprém-Eger SBS Eszterházy 31-19 (16-7)
Veszprém:
Gajic 7 (1), Jamali 4, Tönnesen 3 (1), Accambray 3, Ancsin 3, Ligetvári 3, D. Manaskov 2, A. Nilsson 2, Lékai 2, Blagotinsek 1, Győri 1
Eger:
Szabó P. 4, Aflitulin 4 (2), Takács 4, Z. Radojevic 3, Szepesi 1 (1), Vaskó 1, Antl 1, Petro 1

Az első félidőben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a játékrész végén a vendég Csurgó tudott viszonylag nagy, négygólos előnyt kiépíteni. Ebből a szünetre hármat meg is tartott. A szünet után már hattal is vezetett a Csurgó, amely előny kitartott nekik egészen a mérkőzés végéig.

Ceglédi KKSE-Csurgói KK 21-27 (13-16)