K&H liga: meglepő váci siker Gyöngyösön

Kovacsics Péter tíz gólja ellenére a B. Braun Gyöngyös nem tudta otthon tartani a pontokat a K&H férfi kézilabdaliga 14. fordulójában a Vác ellen. A vendégek 33-27-re nyertek.

We Love Handball – Kézilabdások Éjszakája (december 22.). Ugye ezt TE sem hagyod ki?

Nem kezdett jól hazai pályán, de negyedórán át vezetni tudott a Gyöngyös (9-7). Ekkor Kovacsics Péter már nyolc találatnál járt. A 18. minutumban Holpert góljával átvette a vezetést a Vác, majd a szünetig négygólos előnyt épített fel.

A második játékrész elején még felzárkózott mínusz egyre a Gyöngyös, azonban a vendégek rendkívül magabiztosan játszottak, így nem kínálkozott esély a hazai pontszerzésre. Az ötvenedik percben már 19-27 állt az eredményjelzőn, ezt az eredményt sikerült a B Braun Gyöngyösnek némiképp kozmetikáznia.

Fontos két pontot szerzett a Vác, a múlt héten a MOL-PICK Szegeddel döntetlenező Gyöngyös otthonában. A kiesés ellen vívott harcban igazán sokat jelenthet majd a mai győzelem a Pest megyeiek számára.

B. Braun Gyöngyös – Váci KSE 27-33 (13-17)