K&H liga: otthon győzött a Tatabánya és az Orosháza

Tatabányán és Orosházán rendeztek mérkőzéseket a férfi bajnokságban szerda este. Előbbi vendége a Gyöngyös, utóbbié pedig a Csurgó volt.

Jobban kezdett a Gyöngyös Tatabányán, és vezetett is 1-4-re, de a hazaiak a 11. percben már fordítottak is (5-4). Ez után felváltva vezettek a felek, de a 18. percben kettővel vezetett a Gyöngyös. Innentől elkezdte újra a felzárkózást a hazai csapat, és a félidő végére nem csak kiegyenlített, de át is vette a vezetést.

A fordulás után is felváltva vezettek a csapatok, de inkább a bányász járt kicsit előrébb, de nem tudták sehogyan sem leszakítani a heves megyei alakulatot (48. perc 18-16). Az 50. percre tudott egy kis lélegzetvételnyi előnyt kiharcolni a Tatabánya Vranjes góljával. Ez az előny az utolsó öt percre egygólosra olvadt, Gábori és Kovacsics voltak a találatok szerzői (56. perc 20-19). A végjátékban azonban Ilyés és Juhász Ádám lezárták a mérkőzést, így győzött a Tatabánya.

Grundfos Tatabánya KC – B. Braun Gyöngyös 23-20 (12-11)
Tatabánya:
Pásztor Á. 7 (1), Vujovic 6 (2), Juhász 5, Vranjes 2 (2), Bozovic 1, Ilyés 1, Vrankovic 1
Gyöngyös:
Németh T 4 (2), Kovacsics 4 (3), M. Mikita 4, Loncar 2, Martins 1, Urbán 1, Bábori 1, Duris 1, Malandrin 1, Markez 1

Parádésan kezdett a hazai csapat, és pillanatok alatt ellépett 6-2-re, de a Csurgó Jakub Mikita és Marko Vasic góljaival gyorsan egyenlített (7-7). Hiába jött fel a vendég alakulat, az Orosháza a két Németh góljaival ismét el tudott lépni, és egy négygólos előnyt tudott kiépíteni (22. perc 13-9). Ez a hazai előny ki is tartott a szünetig.

A második félidő elején is tudta tartani előnyét a házigazda, ami a 39. percben már öt gólt jelentett (23-18). Nem adta fel a Csurgó, és egy 1-4-es futással visszajött a mérkőzésbe, és nyílttá tette a találkozót. Kétgólos hazai vezetéssel indult az utolsó 10 perc, és hiába szerzett gólokat a csurgói Vasic, az orosháziak nem engedték őket felzárkózni (56. perc 29-26). A végére kifulladt a Csurgó, így az Orosháza ötgólos sikert könyvelhetett el.

Orosházi FKSE-Linamar – Csurgói KK 32-27 (17-13)