K&H liga döntő: a Szeged 11 év után lett újra bajnok

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

A Szeged 2007 után újra megnyerte a magyar bajnokságot. A Veszprém három góllal győzte le a nagy riválist, de összesítésben egy gól maradt a Tisza-partiak előnyéből.

A szegedi Sostaric szerezte a mérkőzés első gólját (0-1). A következő percekben is a Tisza-partiaknak ment jobban a játék, Thiagus Petrus találata után már 6-1-re vezettek (1-5, 7. perc). A félidő derekához érve hatgólos volt a Szeged előnye (4-10, 15. perc). A 22. percre felzárkózott három gólra a Veszprém (9-12). Az első játékrészt 17-14-re nyerte meg a Szeged.

Gajic hétméteres nyitotta a második felvonást (15-17). A bakonyiak egy gólra jöttek fel (16-17), majd Srsen talált be (16-18, 35. perc). A Veszprém a 39. percben tudott egyenlíteni (19-19). A 42. percben kétgólos volt a hazai előny (21-19), ezzel a különbséggel fordultak az utolsó 10 percre is a csapatok (23-21, 50. perc). A második félidőben Bodó Richárd vette a hátára a Szegedet, és szerzett újabb fontos gólt (23-22, 51. perc). Az 55. percben Manaskov talált be, egy gól maradt a Szeged előnye összesítésben (26-23). Bodó és Zhitnikov is gólt szerzett, így egy gólra olvadt a Veszprém fórja (26-25, 57. perc). A Szeged az 58. percben újra háromgólos hátrányban volt (28-25), de Bodó újra fontos gólt szerzett (28-26). A Veszprém 29-26-nál még támadhatott 5 másodperccel a vége előtt, de Blagotinsek felé lőtte az utolsó lehetőséget. A Szeged 11 év után lett újra bajnok.

Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 29-26 (14-17)