Lidl Starligue: Nantes-ban nyert a Montpellier

A francia férfi kézilabda-bajnokságban hat mérkőzést rendeztek szerda este. A Toulouse a Chambéry otthonából hozta el a pontokat, míg a Nimes könnyedén győzte le a Dunkerque csapatát. A vendégeknél Nagy Kornél nem talált a kapuba. Egy gólgazdag mérkőzésen a szünet után fordított az Aix a Saran vendégeként. A Tremblay otthon kapott ki az Ivry-től, míg a Massy és a Cesson döntetlent játszott egymással.

A nap rangadóján jobban kezdett a vendég Montpellier, és a 6. percben Fabregas góljával 1-3-ra vezetett. Nem ijedt meg a Nantes, és pillanatok alatt semmissé tette a különbséget. Egészen 10-10-ig haladtak együtt a csapatok, amikor is a hazaiak el tudtak lépni három góllal (23. perc 13-10). Innen a vendégek Bingo és Kavticnik találataival kiegyenlítettek, de Tournat utolsó másodperces góljával mégis a Nantes vezetett a félidőben.

A folytatást Claire és Lazarov indították be, de 18-18-nál ismét egyenlő volt az állás, és folyamatosan fej-fej mellett haladt a két csapat. A 46. percben a Montpellier két egységgel megugrott, de Claire és Balaguer révén ismét döntetlenre álltak a felek. Az utolsó 5 percet háromgólos előnyben kezdte a Montpellier, és Toumi és Porte vezetésével végül három góllal meg is nyerték a mérkőzést.

HBC Nantes – Montpellier HB 27-30 (15-14)