Lidl Starligue: Ismét nyert Montpellier

Nagy Kornél (feketében) 4 góllal segítette a csapatát győzelemhez (Fotó: lavoixdunord.fr)

A francia bajnokságban szerdán ismét hat mérkőzést rendeztek. A Saran meglepetésre idegenben legyőzte a Dunkerque csapatát. A hazaiak magyar átlövője, Nagy Kornél 3 gólt szerzett. A Saint-Raphael hozta a kötelezőt az Ivry otthonában. A Sélastat továbbra is pont nélkül áll, miután kikapott a Cesson Rennes csapatától. A Toulouse három góllal legyőzte a Créteil gárdáját, és a Nantes simán diadalmaskodott az Aix felett.

A Montpellier-Nimes mérkőzésen a vendégek jól játszottak az első félidőben, és nem engedték, hogy a hazaiak ellépjenek (19. perc 11-11). Ezután viszont a Montpellier megnyugtató előnyt szerzett, és négy gólos fórt épített ki. A második félidőt ott kezdte a hazai csapat, ahol ez elsőt abbahagyta, és még jobban ellépett az ellenfelétől (46. perc 29-23). A különbség ezután állandósult a csapatok között, és végül hét góllal nyert a Montpellier.

Montpellier HB – Usam Nimes 37-30 (21-17)