Lidl Starligue: Nem tudott meglepetést okozni a Dunkerque

0
16

Szerda este hat mérkőzést rendeztek a francia kézilabda-bajnokságban. A Saran végig vezetett a PAUC otthonában, és nyerte meg könnyen a mérkőzést. A Cesson időn túli büntetővel egyenlített a Nimes ellen. Hasonlóan az utolsó másodpercekben, de akcióból egalizált a Créteil az Ivry ellen. A Montpellier-nek nem okozott gondot a Sélestat legyőzése. A Toulouse kisebb meglepetésre hazai pályán két találattal legyőzte a Chambéry gárdáját.

David Balaguer Romeu

Jól kezdte a mérkőzést az esélyesebbnek vélt Nantes ellen a Nagy Kornél vezette Dunkerque. Olyannyira jól, hogy a 14. percben már öt góllal vezetett az észak-francia alakulat (10-5). Ekkor azonban felébredt a Nantes, és megkezdte a felzárkózást. A félidő utolsó percében egyenlített, így döntetlent mutatott az eredményjelző a szünetben.

A második játékrészben varázsütésre megváltozott a vendégek játéka, és pillanatok alatt kialakítottak egy négygólos fórt (17-21). Ekkor a hazaiak már nem tudták az a játékukat játszani mint az első félidőben, és kezdett eldőlni a mérkőzés, hiszen nem tudtak közelebb férkőzni ellenfelükhöz. A találkozó utolsó tíz minutumában pedig még jobban visszaesett a Dunkerque, így végül nyolc taláálattal maradtak alul. A hazaiak magyar átlövője, Nagy Kornél 5 gólig jutott.

US Dunkerque HB-HBC Nantes 26-34 (15-15)