LNH: Szenvedett a Montpellier, sima PSG siker

fotó:J.Azouze/PSG

A francia bajnokságban szerda este a szokásokhoz híven egy mérkőzés híján teljes fordulót rendeztek. Az Aix szoros csatában legyőzte a Toulouse csapatát, míg a Chambéry kiütötte az Istres együttesét. A Nimes és a Nantes idegenben győztek. Utóbbinál Faluvégi Rudolf ezúttal nem szerzett gólt.

Nagy Kornél csapatára nem nehezebb feladat hárult, mint idegenben legyőzni a Montpellier-t. A Dunkerque mindent meg is tett ennek érdekében, és a nyolcgólos Langaro vezetésével az 53. percben 22-23 arányban vezettek is. Azonban a végét jobban bírta a hazai csapat, és Melvyn Richardson góljával nyert a Montpellier. A magyar játékos egy gólig jutott.

Montpellier HB-US Dunkerque HB 25-24 (14-11)
Montpellier:
Gerard (5 védés, 21%), Portner (1 védés, 16%) – Kavticnik 6 (4), Richardson 5 (1), Grébille 4, Soussi 3, Villeminot 2, Pettersson 2, Mamdouh 1, Porte 1, Faustin 1
Dunkerque:
Bellahcene (8 védés, 47%), Grams (5 védés, 25%) – Langaro 8, Billant 4, Pelayo 3, Butto 3, Pineiro 2, Soudry 2, Taboada 1, Nagy K. 1

A Pontault ugyan nem tudott vezetni egyszer sem Párizsban, de a 20. percben még 11-11-re állt a fővárosi sztárcsapat ellen. A félidőben is csak három gólt volt a vendégek hátránya, ami azonban a mérkőzés végére 38-25-re növekedett.

PSG Handball-Pontault 38-25 (16-13)