MK: Alilovic döntött, a Veszprém nagy csatában győzte le a Szegedet

fotó: Sólya Eliza/hetmeteres.com

Kiegyenlített mérkőzésen védte meg címét a Veszprém a Magyar Kupában. A bakonyiak a bravúrokat bemutató Mirko Alilovic vezetésével az utolsó 12 percben döntötték el az aranyérmet.

Srsen góljával a Szeged szerzett vezetést (1-0), erre Nagy László válaszolt a 4. percben (1-1). A folytatásban sem potyogtak a gólok, a 10. percben 3-3-at mutatott az eredményjelző. A félidő derekára egygólos előnybe került a Szeged (5-4). Marguc találatával a 20. percben 7-7-re álltak a felek. Ezt követően sorozatban kétszer lőtt gólt a Szeged (9-7, 22. perc). A Veszprém a 27. percben egyenlített (10-10). A félidőt Bodó bombája zárta, a Szeged 11-10-re vezetett az első játékrészt követően.

Stas Skube góljával indult a második felvonás (12-10). A Veszprém a 39. percben vette át a vezetést (13-14). A Tisza-partiak Bodó szerencsés találatával egalizáltak (16-16, 42. perc). A Szeged kettős emberelőnybe került a 48. percben, de Mirko Alilovic két óriási bravúrt is bemutatott, így a Szeged nem tudott egyenlíteni (18-19). Az 52. percben pedig már hárommal ment a címvédő (18-21). Négy perccel a vége előtt pedig ötgólos volt a Veszprém fórja (18-23). A Veszprém végül megvédte címét, 23-21-re győzte le a Szegedet.

MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 21-23 (11-10)