Möbelringen-kupa: a végére őrölte fel a magyar csapatot a norvég válogatott

Forrás: nemzetisport.hu

A magyar válogatott helyenként kiválóan játszott, ám a norvégok remek hajrája eldöntötte a meccset.

Az első játékrészben egészen más válogatott lépett pályára, mint két nappal korábban az oroszok ellen. Ez leginkább a kapuban tűnt ki, ahol Bíró Blanka nagyszerű védéseket mutatott be. 3-3-ig együtt mentek a csapatok, ám innen meglépett a magyar válogatott, köszönhetően többek közt a remekül játszó Háfra Noéminek, aki a játék egyes szakaszaiban tarthatatlan volt (3-7). A félidő végén felzárkózott a norvég csapat, ám így is magyar vezetést mutatott szünetben az eredményjelző (11-12).

A második félidő elején ismét magyar percek következtek, így hamar 3 gólra nőtt az előny (14-17). Innen visszajöttek a norvégok, sőt, a vezetést is visszavették. A 49. percben két gólra nőtt a norvég vezetés, ám a magyar csapat nem adta fel, s többször is egyenlített. Az utolsó öt percet döntetlen állásnál kezdték meg a csapatok, ám ekkor többször is rontott a magyar alakulat, s ezt kihasználták a vendéglátók (25-23). A meccs vége a norvégoké volt, így ismét vesztesen hagytuk  el a pályát (29-24).

Norvégia – Magyarország 29-24 (11-12)