NB I – 1. forduló

A múlt hét közepén elkezdődött, szombaton befejeződött a Férfi Kézilabda NB I 2013/14-es szezonjának 1. fordulója. A két tavalyi döntős már két mérkőzésen is túl van, jelenleg azonos teljesítménnyel vezetik a tabellát.

A Veszprém és a Szeged is az először induló Provident Junior Válogatott ellen kezdte meg szereplését, az MKB-MVM és a Pick is magabiztos győzelmet aratott a fiatalok ellen. A továbbiakban nyert a többi nagy is, az újoncok rosszul mutatkoztak be, egyaránt méretes zakóval utazhattak haza. A legszorosabb meccsen (ami a kiesés elkerüléséért vívott harcban is döntő lehet) a Vác idegenben győzte le a PLER-t.

Provident Junior Válogatott – MKB-MVM Veszprém: 21-34 (10-20)
Provident Junior Válogatott:

Törteli 4, Bujdosó 3, Bohács 3 (1), Molnár B. 2, Szeitl 2, Horváth D. 2, Fekete B. 1, Mató 1, Gidai 1, Győri-Dani 1
MKB-MVM Veszprém:
Z.Pesic 8, Ilic 7 (5), Iváncsik G. 5, Gyene 5, Jamali 3, Pásztor M. 3, Gulás M. 1, Pócz Nagy 1, Terzic 1

Pick Szeged – Provident Junior Válogatott: 30-16 (13-8)

Pick Szeged:
Larholm 5 (1), Vranjes 5, Ancsin 4, Zubai 4, G.Parrondo 4, Ilyés 3, Vadkerti A. 2, Balogh Zs. 2, Sulc 1
Fekete B. 3, Törteli 2, Bujdosó 2, Bohács 2 (2), Kovacsics P. 2, Patyi 2, Molnár B. 1, Horváth D. 1, Magyar 1

Grundfos Tatabánya KC – Mezőkövesdi KC: 34-19 (17-10)

A tavalyi negyedik Tatabánya az élvonalba frissen feljutott Mezőkövesdet fogadta. Debre Viktor együttese rendkívül jó védekezéssel esélyt sem hagyott ellenfelének. Avar György legénysége minden bizonnyal ennél jobb kezdésre számított, tulajdonképpen egy percig sem volt esélyük a szoros meccsre. Az új játékosok közül Paul fantasztikus védésekkel, Katzirz pedig 6 góllal mutatkozott be első tatabányai tétmérkőzésén.

Grundfos Tatabánya KC:
Harsányi G. 8 (4), Katzirz 6, Pásztor Á. 6, Kanyó Á. 3, Díaz 2, Rossoni 2, Bodó 2, M.Nenadic 2, Törő 1, Kiss Á. 1, Bartók D.1
Mezőkövesdi KC:
Kleis 4, Grünfelder 4 (1), Fekete L. 2, Dobó 2, Benis 2, Molnár F. 2 (2), Kurbely 1, Trivkovic 1, Szepesi 1

MKB-MVM Veszprém – B. Braun Gyöngyös: 43-30 (21-11)

A címvédő MKB-MVM Veszprém már második mérkőzését játszotta idén, de az elsőt az Arénában. Carlos Ortega most legerősebb keretét küldte pályára, így a vendég Gyöngyösnek egy pillanatig sem volt esélye a szoros eredményre. Már 30 perc után 10 gólos különbség alakult ki. A folytatásban sem változott a helyzet, amikor lehetőségük lett volna a gyöngyösieknek, akkor Fazekas hárított. Momir Ilic 8, Nagy László, Cristian Ugalde és Renato Sulic pedig 6 gólig jutott a találkozón. A végeredmény 43-30 lett.

Ilic 8 (6), Nagy L. 6, Ugalde 6, Sulic 6, Jamali 4, Iváncsik T. 4, Gulyás 4, Pesic 2, Chema 1, Terzic 1, Schuch 1
B.Braun Gyöngyös:
Atsushi 6, Hajdu G. 6, Frey 4, Szalafai 3, Sándor Á. 3, Bakos D. 3, Iváncsik Á. 2, Koller 2, Debreczeni 1

Balatonfüredi KSE – ETO-SZESE: 26-16 (11-6)

Az újonc ETO-SZESE Balatonfüreden kezdte el az idényt. A győriek 4-1-gyel indítottak, majd szépen lassan felzárkózott a Füred. Kevés volt a gól, negyedóra elteltével még csak 4-5 állt az eredményjelzőn. Az első félidő második felében Zdolik Bence vezérletével a hazaiak felülkerekedtek, és 11-6-os előnnyel mehettek pihenni. A válogatott átlövő a szünet után is folytatta a gólgyártást, 16-9-re lépett el a BKSE. Székely Márton bravúrok sorozatát mutatta be. nagy szerepe volt a győriek kevés szerzett találatában. A végére elfáradt az ETO, ennek következtében a 10 is meglett közte. Az utolsó találatot Zdolik jegyezte 15 méterről, 26-16.

Balatonfüredi KSE:
Zdolik 7 (1), Pásztor I. 4, Szöllősi Ba. 4, Faluvégi 3, Kovács Gy. 2, Bujtár 2, Bóka 2, Tombor 1, Juhász 1
ETO-SZESE:
Szabó A. 3., Németh G. 3, Halász L. 2, Terenyi 2, Gebhardt 2, Mota 1, Hernández 1, Rosta 1,  Gál 1

bkse-szese
Az ETO-SZESE első élvonalbeli meccsét játszotta

Pick Szeged – Ceglédi KKSE: 34-22 (16-12)

Szorosan alakult a Pick Szeged Cegléd elleni bajnokijának eleje. Az első percekben a vendégek uralták a játékot, 6-7-ig az előny is náluk volt. Ezután kiegyenlített szakasz következett, majd a félidő utolsó periódusában beindult a hazai henger (16-12). A folytatásban nagyon felpörgött a Szeged, a 11 gólig jutó Jonas Larholm vezetésével nagy lett a különbség (28-18). Zubai Szabolcs is remekelt. A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, a végeredmény 34-22 lett.

Larholm 11 (3), Zubai 6, Mindegía 3, Balogh Zs. 3, Sulc 2, Ilyés 2, Ancsin 2, Vranjes 2, Kekezovic 2, Blazevic 1
Ceglédi KKSE:
Takács B. 8 (4), Lepsényi 3, Antal 3, Perisic 2, Pocsai 2, Hódi 1, Lászlai 1, Csőke 1, Varga P. 1

Csurgói KK – Orosházi FKSE: 34-18 (17-10)

Csurgón a vendég Orosháza kezdett jobban, de a tavalyi bronzérmes hamar ébredt. A hazaiak 3-2 után könnyedén léptek el, ezt elsősorban masszív védekezésüknek köszönhették. Sok indításgólt lőve a szünetig 7 találatnyi előnyt dolgoztak ki Aguirrezabalagáék (17-10). A második játékrészben még tovább nőtt a hazai fór, ráadásul úgy, hogy Imre Vilmos minden játékosát pályára küldhette. A hajrára elfáradt az Orosháza, így kiütéssel térhettek haza (34-18).

Csurgói KK:
A.Aguirrezabalaga 5, Oláh G. 4 (4), G.Vadkerti 4, Pukhouski 3, Szöllősi Sz. 3, Pordán 3, Gazdag 3, Nagy M. 3, Borsos 3, Lele 1, Országh 1, Kovacsics P. 1
Orosházi FKSE:
Buday 4 (2), Mazic 3, Knezevic 3, Milovic 2, Bali 2, Németh L. 2, Balda 1, Varsandán Á. 1

PLER-Budapest – Váci KSE: 26-27 (10-12)

A forduló legszorosabb mérkőzését a fővárosban rendezték. A meccs pikantériája, hogy a PLER vendégeként pályára lépő Vác 3 játékost is igazolt a nyáron ellenfelétől (Laurencz, Kocsi és Lendvay), igaz közülük csak ketten lehettek pályán (Lendvay sérült). Zsiga Gyula együttese kezdett jobban (5-3), megszerzett előnyüket a 20. percben is tartották (9-6). Ekkor megtorpant a ?csikócsapat?, a vendégek zsinórban lőtték a gólokat, és a szünetig fordítani tudtak (10-12). Térfélcserét követően 10 percig szoros volt az állás (15-15), majd ezután a Vác tudott meglépni. Laurencz Szabolcs magabiztos volt a heteseknél, mellette Pál és Gábori lőtték a Vác góljainak zömét. 5 perccel a vége előtt újra egyenlített a PLER (25-25), ám a hajrá is a vendégeké lett, minimális, egy gólos siker lett a jutalmuk.