NB I: Idegenben nyert a Gyöngyös és a Budakalász

Nem tudtak pontot szerezni a hazai csapatok a mai játéknapon. A Gyöngyös a Mezőkövesd otthonában, míg a Budakalász Vácon aratott győzelmet.

A Mezőkövesd otthonából hozta el a két pontot a Gyöngyös. Már az első percekben könnyedén léptek el a hazaiaktól (8. perc, 1-5), gondosan őrizték, sőt a szünetre növelték is magabiztos előnyüket (14-20). A fordulás után Szepesi vezérletével kerültek egyre közelebb a hazaiak. A hátrányt a hajrára sikerült is ledolgozni, több mint 2 perccel a vége előtt már egál volt (32-32). A fordítás viszont nem sikerült, a Gyöngyös behúzta a mérkőzést.

Mezőkövesdi KC ? B. Braun Gyöngyös 33-35 (14-20)
Mezőkövesd:
Szepesi 10, Vaskó 6, Lókodi 5, Radnic 4, Selviasiuk 3, Kiss 3, Vukic 1, Kovács 1
Gyöngyös:
Lele 10, Hegedüs 7, Malandrin 6, Országh 3, Reznicek 3, Duris 2, Urbán 1, Németh 1, Kovacsics 1, Juhász 1

Beragadtak a kezdésnél a hazaiak, 1-4-gyel indult a Budakalász. Ám ezt követően jöttek váci gólok, két perc alatt 7-4-re fordult át az eredmény (5. perc). A vendégek ismét magukra találtak, de tapadtak egymásra a csapatok, nem engedték, hogy újra nagyobb különbség alakuljon ki. A szünetre végül háromgólos Budakalász-előny alakult ki, amelyet a második játékrész nagy részében tartottak is. Az utolsó tíz percben újra rákapcsolt a Vác együttese, bő két perccel a vége előtt újra egyenlőt mutatott az eredményjelző (26-26). A hajrá mégis a vendégeknek sikerült jobban, egy góllal múlták felül a Vácot.

Váci KSE ? CYEB Budakalász 26-27 (15-18)