NB I: Két hazai és egy idegenbeli siker

Ma újabb mérkőzéseket játszottak a magyar bajnokságban. A Szeged és a Csurgó hazai pályán magabiztos győzelmet szerzett, míg a PLER az egykori játékosai által vezérelt Váctól szenvedett minimális vereséget.

Szorosan alakult a Pick Szeged mai bajnokijának eleje. Az első percekben a vendég ceglédiek uralták a játékot, 6-7-ig az előny is náluk volt. Ezután kiegyenlített szakasz következett, majd a félidő utolsó periódusában beindult a hazai henger (16-12). A folytatásban nagyon felpörgött a Szeged, Jonas Larholm vezetésével nagy lett a különbség (28-18). Zubai Szabolcs is remekelt. A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, a végeredmény 34-22 lett.

Csurgón is a vendégek (Orosháza) kezdtek jobban, de a tavalyi bronzérmes hamarabb ébredt. 3-2 után könnyedén léptek el a hazaiak, ezt elsősorban masszív védekezésüknek köszönhették. Sok indításgólt lőve a szünetig 7 találatnyi előnyt dolgoztak ki Aguirrezabalagáék (17-10). A második játékrészben még tovább nőtt a hazai fór, ráadásul úgy, hogy Imre Vilmos minden játékosát pályára küldhette. A hajrára elfáradt az Orosháza, így kiütéssel térhettek haza (34-18).

A játéknap legszorosabb mérkőzését a fővárosban rendezték. A meccs pikantériája, hogy a PLER vendégeként pályára lépő Vác 3 játékost is igazolt a nyáron ellenfelétől (Laurencz, Kocsi és Lendvay), igaz közülük csak ketten lehettek pályán (Lendvay sérült). Zsiga Gyula együttese kezdett jobban (5-3), megszerzett előnyüket a 20. percben is tartották (9-6). Ekkor megtorpant a ?csikócsapat?, a vendégek zsinórban lőtték a gólokat, és a szünetig fordítani tudtak (10-12). Térfélcserét követően 10 percig szoros volt az állás (15-15), majd ezután a Vác tudott meglépni. Laurencz Szabolcs magabiztos volt a heteseknél, mellette Pál és Gábori lőtték a Vác góljainak zömét. 5 perccel a vége előtt újra egyenlített a PLER (25-25), ám a hajrá is a vendégeké lett, minimális, egy gólos siker lett a jutalmuk.