NB I: Sego remekelt, a Szeged győzni tudott Veszprémben

(Fotó: Sólya Eliza - hetmeteres.com)

A szenzációs formában védő Sego vezetésével győzött a Szeged a Veszprém Arénában. David Davis vezetésével második bajnokiját veszítette el a Veszprém.

Källman góljával a Szeged szerezte meg a vezetést a rangadón. Ezt követően zsinórban négy gólt szerzett a Veszprém, a Szeged vezetőedzője, Juan Carlos Pastor ki is kérte első idejét (4-1, 6. perc).  A félidő derekán továbbra is a házigazda vezetett (8-6, 15. perc). A Tisza-partiak ugyan egyenlítettek (8-8), de Lékai és Gajic találatai után újra meglépett a Veszprém (8-6, 20. perc). Balogh révén a 23. percben vezetett ismét a vendég együttes (10-11). A szünetre azonban egygólos veszprémi fórral mehettek a csapatok (14-13)

A második játékrészt is szegedi gól nyitotta, Sigurmannsson hétméteresből talált be. A következő percekben felváltva potyogtak a gólok, főleg Bodó volt elemében (18-20, 39. perc). A Szeged négy góllal is vezetett, a 45. percben három volt az előnye (21-24). Az utolsó 10 percre 28-24-es szegedi vezetéssel fordultak a felek. A hajrában nem tudott felzárkózni a Veszprém, így a Szeged ötgólos győzelmet aratott. Davis irányításával eddig mindkét NB I-es mérkőzését elbukta a Veszprém.

Telekom Veszprém – MOL-PICK Szeged 27-32 (14-13)