Női BL: a végére őrölte fel ellenfelét a Vardar

Dragana Cvijic (Fotó: Sólya Eliza /hetmeteres.com)

A negyeddöntők első mérkőzésén a Vadar Szkopje küzdelmes mérkőzésen verte idegenben a Midtjylland gárdáját, s így közel került a Final 4-ba kerüléshez.

Az első félidő óriási rohanást, számtalan technikai hibát, s még több gólt hozott. A dán csapat szinte végig dominálta a játékrészt, így a Vardar a 23. percben már a második idejét kérte ki (13-10). Így sem jutott közelebb a macedón csapat, szünetben továbbra is 3 gól volt a különbség (16-13).

Penezicék 46 perc után érték utol a házigazda csapatot (20-20), s itt rövid időre be is fagyott az eredmény. Végül Khmyrova góljával hosszú idő után a Vardar került előnybe. A dánok ezt követően sem tudtak hosszú percekig gólt szerezni, így el kezdett hízni a Vardar előnye, s négy perccel a vége előtt már hárommal mentek Lekicék (20-23). Innen már nem volt visszaút Kristiansenéknek.

FC Midtjylland – ZRK Vardar 23-24 (16-13)