Női BL: az ETO kiütötte a Midtjyllandot

Az ETO ugyanúgy kezdte ezt az évet is, mint a tavalyit. Atomvédekezéssel lépték le a kisalföldiek az FC Midtjyllandot.

Az első félidő elején villámrajtot vett az ETO. A dán csapat nem tudott mit kezdeni a győriek védelmével s ezt a 11. percben unta meg a vendégek edzője, s kért időt (5-0). Innentől viszont a dánok percei következtek akik hármat lőttek zsinórban. Továbbra is hektikus volt a játék, de a Győr kontrollálta a mérkőzést (9-5). Kiss ÉVa 50% felett védett ekkor. A félidő végére növelni is tudta előnyét a magyar csapat.

A második félidő elején ott folytatták a győriek, ahol korábban abbahagyták, így 5 perc elteltével már 10 volt közte (19-9). Jött is a dán időkérés a 38. percben, de ezt követően sem sikerült áttörni a győri falat (20-10). Itt egy picit be is ragadt az ETO, hosszú percekig nem született hazai gól. El is kezdett csökkenni a különbség, büntetőt is rontott Görbicz (20-12). Innen viszont ismét beindult az ETO-henger, s a végére a fiatalok is játszhattak.

Győri Audi ETO KC – FC Midtjylland 27-16 (15-8)