Női BL: magabiztos győri siker

A Győri Audi ETO KC egy viszonylag szoros. ám végig kontrollált első félidő után egy remek második játékrésszel tette biztossá győzelmét

A mérkőzés elején alig jutott el a kapuig a szlovén csapat, így hamar 4 gólos előnyt alakítottak ki a győriek. Nem maradhatott el a szlovén időkérés (1-5). Ezután egy kettős előnyt is képtelen voltak kihasználni a hazaiak, s továbbra is szenvedtek, ám a félidő utolsó 10 percében elkezdtek távolról lőni, s ez eredményesnek bizonyult. Az ETO viszont kontrollálni tudta ekkor is a találkozót, így bár jöttek a szlovén gólok, végig vezettek a vendégek (12-15).

A második félidő elején aztán hengerelt az ETO. A szlovének 14 perc alatt két gólra voltak képesek, s ez el is döntötte a találkozót. Az 50. percben már számolhatott a Ljubljanában is szép számmal megjelent magyar közönség, így a végére nem maradt lényegi kérdés, s be lehetett vetni a teljes cseresort is.

Krim Mercator – Győri Audi ETO KC 21-32 (12-15)