Női BL: remek játék, nagy győri győzelem

Görbicz Anita (fotó: Kovács Anikó)

Bár nem játszott tökéletesen, de végig dominálta a találkozót a Győri Audi ETO KC, amely ezzel a győzelemmel nagy lépést tett a csoport megnyerése felé.

A győriek kezdték jobban a találkozót, ám a Bukarest rendre kiegyenlített, így szoros és gólszegény játék jellemezte az első negyedórát. A félidő végére néggyel is elhúztak a hazaiak, ám ekkor a vendégek 7 embert küldtek fel támadásban a pályára. Ez rendre gólokat hozott nekik, ám a másik oldalon rendre üres kapus találatokat szerzett Nycke Groot. A félidő így is szorosabb lett (13-11).

A második félidőt remekül kezdték Tomoriék, így pár perc után időt is kértek a románok (16-11). Ez csak részeredményt hozott, a félidő közepére állandósult az 5-7 gólos hazai előny. Ezt követően volt még egy nagyobb rohama Neaguéknak, ám a győri győzelem nem forgott veszélyben. Ezzel a Győr vezeti a csoportját, s saját kezében van a sorsa.

Győri Audi ETO KC – CSM Bucuresti 28-24 (13-11)