Női Eb 2018: vereséggel kezdett a házigazda a nyitómeccsen

Forrás: EURO feminin handball France 2018

A francia válogatott küzdelmes mérkőzésen szenvedett vereséget Oroszország csapata ellen. A gallok a második félidőben vezettek több góllal is, ám összességében megérdemelt orosz győzelem született.

Óriási várakozás előzte meg a kontinenstorna nyitó meccsét, amelyen a vb címvédője és az olimpiai bajnok csapott össze. Idegesen kezdték a csapatok a találkozót, 10 perc után csak 2-2 gól volt látható a csapatok neve mellett. Az oroszok ébredtek előbb, és egy kiállítást követően két üres kapus gólt lőve hamar megléptek hárommal (2-5). Ezt a 2-3 gólos előnyt hosszú percekig tartotta az orosz csapat, ám a 20. perc végére Pineau hetesével zárkóztak a franciák (6-7). Kanor gólja már francia vezetést jelentett 26 percet követően, ám a félidőben döntetlent mutatott a kijelző (11-11).

A szünet után, és köszönhetően Kanor góljainak, 3 gólosra hízott az előnyük (15-12). Az orosz csapatot mindez nem tántorította el és 45 perc után már ők vezettek kettővel (17-19). A franciák visszacserélték Leynaud-ot is, ám elöl továbbra sem működött a játék, így hat perccel a vége előtt már az oroszok vezettek hárommal, Managarova gólja után (20-23). Ezt a különbséget sikerült is megtartsák egészen a találkozó végéig.

Franciaország – Oroszország 23-26 (11-11)