Női Eb: 50 percig bírta a magyar válogatott Hollandia ellen

Kim Rasmussen (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

A magyar válogatott a 49. percben még döntetlenre állt Hollandia ellen, de az utolsó 10 percben átrohantak Grooték a mieinken.

Schatzl Nadine góljával a magyar válogatott szerzett vezetést, ezt követően azonban sorozatban háromszor találtak be a hollandok (1-3, 5. perc). Bíró védéseinek is köszönhetően fordított a magyar válogatott (4-3, 10. perc). A 17. percben először vezetett két góllal a Rasmussen-csapat (7-5). A félidő végé egyenlítettek a hollandok, így 11-11-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

A második felvonás is magyar góllal kezdődött, Lukács talált be (12-11). A 37. percben azonban már a feljavuló hollandok vezettek kettővel (13-15). A 46. percig sem változott a különbség, 21-19-re vezettek a hollandok. A 49. percben Kovacsics Anikó találatával egyenlített a magyar csapat (22-22). Ezután azonban három holland gól következett (22-25, 54. perc), Kim Rasmussen időt kért. A játék képe már nem változott, Hollandia háromgólos győzelmet aratott.

A mienk hétfőn, 18 órától Horvátország ellen folytatják a csoportmérkőzéseket.

Magyarország – Hollandia 25-28 (11-11)