Női vb: a cseheket is legyőzte a magyar válogatott

fotó: Kovács Anikó/MKSZ

A magyar női kézilabda-válogatott 30-29-re legyőzte Csehországot a németországi világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában. A mieink a csoport harmadik helyén végeztek, ezzel elkerülve Romániát a nyolcaddöntőben.

A csoport harmadik helye volt a tét ma este Csehország legjobbjai ellen a magyar női kézilabda-válogatottnak.

Nehezen indult az első félidő, de bő negyedóra után átvette a találkozó irányítását Kim Rasmussen együttese. A szünetre már háromgólos magyar előnnyel mehettek a csapatok, a második félidő elején azonban ledolgozták hátrányukat a csehek (41. perc: 21–21).

A hibátlanul lövő Bódi, és a három hétméterest és hárító Bíró vezérletével 22–26-ra elhúztunk az utolsó tíz perc kezdetére. Innen egy 3–0-s rohammal még felzárkóztak a csehek, de egyenlíteni már nem tudtak, így végül az utolsó percekben már teher nélkül játszhattak a magyar lányok, akik végül 30–29-re nyertek.

A nyolcaddöntős ellenfelünk kiléte egyelőre még nem ismert, december 10-én vagy 11-én a Franciaország, Szlovénia, Spanyolország hármas valamelyikével játszanak majd Kovacsics Anikóék.

Csehország – Magyarország 29-30 (14-17)