Női K&H liga: Debrecenben nyert a Fehérvár, otthon a Vác

Két EHF-kupás női csapatunk is hazai parketten fogadta aktuális ellenfeleit a női bajnokságban szerda este. A Vác a Budaörsöt, a Debrecen a Fehérvárt fogadta.

3-0-val kezdett a Vác, de a vendégek Gerháth Fanni révén egyből visszajöttek a meccsbe, de a 15. percben Szöllősi-Zácsik már négy gólnál járt, és a Budaörs két góllal vezetett (6-8). Innentől azonban a Vác felébredt és szépen ledolgozta a hátrányt, és a félidő vége előtt át is tudta venni a vezetést.

A második félidő elején tudta tartani kicsi előnyét a Vác, de nem szakadt le a Budaörs. A 37. perc után azonban a hazaiak zsinórban három találatot szereztek, amivel kis lélegzetvételnyi előnybe kerültek (21-18). Ez az előny továbbra is csak növekedett, és a fiatal Kácsor gólja már az ötgólos hazai előnyt jelentette (47.perc 25-20). Innentől már csak a végeredmény volt kérdéses. A végére kicsit faragott a hátrányon a Budaörs, de nem volt reális esélye.

Váci NKSE-Budaörs KSN KFT 31-27 (15-14)
Vác:
Kovács P. 6 (2), Lakatos 6 (1), De Sousa 4 (1), Szondi 3, Radosavljevic 2, Kácsor 2, Hámori 2, Szamoránsky 2, Jovetic 2, Barján 1, Hornyák B. 1 (1)
Budaörs:
Szöllősi-Zácsik 9, Gerháth 5, Ertl 4 (2), Hornyák Á. 3, Juhos 2, Pásztor 2, Zsigmond 1, Brettner 1

A két csapat 6-6-ig egymás mellett haladt, aztán a fehérváriak egy 2-6-os futást vittek véghez, amivel egy komolyabb előnyt tudtak kiharcolni. Ekkor stabilizálta magát a Debrecen, és Punko és Csáki góljaival csökkenteni tudott a hátrányból (28. perc 12-15). A félidőt azonban két Mendy gól zárta, így négygólos vendég előny állt az eredményjelzőn a szünetben.

A fordulás után továbbra is a vendégek akarta érvényesült, de a hazaiak a 44. percre Griegel vezetésével feljöttek két gólra (44. perc 19-21). A két gól az utolsó 10 percre is megmaradt a fehérváriak előnyéből, amit tartani, és öt perccel a vége előtt növelni is tudtak. Végül Pelczéder Orsolya döntötte el a mérkőzést.

DVSC-TPV-Alba Fehérvár KC 25-27 (13-17)