Női NB I: bravúros váci győzelem Siófokon

Forrás: Váci NKSE

A Győr és a Ferencváros a várakozásoknak megfelelően, simán nyert. Nem sikerült mindez a Siófoknak. A Balaton-parti csapat meglepetésre kikapott a vendég váci együttestől.

A Győri Audi ETO KC az MTK ellen lépett pályára, és a kezdeti kapkodó játék után nagyon felkeményedett az kisalföldiek védelme, így a szünetre már eldöntötte a találkozót Danyi Gábor csapata. Hasonlóan sima meccset játszott a Ferencváros is a Békéscsaba ellen, hazai pályán.

Egészen szoros csatát hozott viszont a Siófok és a Vác találkozója. Bár a mérkőzés kezdetén még jórészt a hazaiaknál volt az előny, 6-6 után meglépett a Vác, és félidőre megnyugtató, öt gólos előnyt épített ki (11-16). A második félidőben egy 7:0-ás szakasszal fordított a Siófok, és a mérkőzés vége előtt néhány perccel még három góllal vezetett (28-25). Innen azonban a Vác 4:0-ás szériája következett, amelyből az utolsó 3 gólt Kuczora Csenge vállalta, így nyert a vendégek csikócsapata a világsztárokat is felvonultató Siófok ellen.

Érdekesség, hogy a Vác 29 góljából 14-et a nyári válogatott utánpótlástornák (serdülő, ifjúsági és junior) magyar hősei vállaltak, míg a 3 mérkőzést tekintve összesen 10-en voltak eredményesek közülük, mindösszesen 45 alkalommal.

MTK Budapest – Győri Audi ETO KC 25-35 (10-18)