Női NB I: Simán nyert az ETO

Fotó: facebook.com/gyoriaudietokcofficial

A Győri Audi ETO KC esélyeshez méltón, magabiztosan nyert a remekül küzdő Budaörssel szemben, egy kifejezetten gyors, gólgazdag meccsen.

Gyors ütésváltásokkal indult a találkozó, s rendre a Budaörsnél volt az előny az első percekben. Már alig nyolc perc után időt kért Danyi Gábor (5-5). Ezt követően sem változott lényegesen a találkozó képe, az ETO csak 14 perc után tudta átvenni a vezetést (7-8). Innen a Győr irányította a játékot, ám meglépniük nem sikerült, köszönhetően Wéninger bravúrjainak is (10-12). A félidő vége egyértelműen a Győré volt, így összességében megnyugtató előnnyel várták a folytatást (15-20).

A második játékrész elején is potyogtak a gólok, s mindebből leginkább a vendégek profitáltak, akik tovább tudták növelni előnyüket. A 42. percben kért időt a Budaörs (22-31). Ezt követően sem változott jelentősen a játék képe, így egy kifejezetten gólgazdag találkozón aratott magabiztos győzelmet a Győri Audi ETO KC.

Moyra-Budaörs Handball – Győri Audi ETO KC 30-45 (15-20)
Budaörs:
Dávid-Azari 4, Gerháth F. 3, Pálos-Bognár 3 (1), Kiskartali 2, Hornyák Á. 1, Mézes 2, Pásztor 3, Zsigmond 3, Ertl 3, Hajduch 3, Horváth L. 1, Kaczur, Szabadfi 1
ETO:
Oftedal 8 (1), Görbicz 5 (1), Brattset 7, Kristiansen 5, Groot 5 (2), Knedlikova 2, A. M. Hansen 4, Fodor 4, Amorim 2, Bódi 3

Egészen más találkozót hozott a Fradi vendégjátéka  Mosonmagyaróváron. Az FTC magabiztosan nyert, ám egy kifejezetten gólszegény meccsen. A Debrecen szintén simán verte a Békéscsabát.

Mosonmagyaróvári KC SE – FTC-Rail Cargo Hungaria 13-24 (7-13)