Női vb: Grooték őrült meccsen szerezték meg a bronzérmet

Fotó: Stephane Pillaud

Bár tetemes előnyt adott le a holland válogatott a svédek ellen, a végén mégis a 4 magyar légióst is soraiban tudó németalföldi gárda gyűjtötte be a világbajnoki bronzérmet.

We Love Handball – Kézilabdások Éjszakája (december 22.). Ugye ezt TE sem hagyod ki?

A mérkőzés elején még vezetett a svéd válogatott 1-2 góllal, ám hamar átvette az irányítást a holland csapat. A félidőre 6 gól volt Grooték előnye, s ezt a második játékrész elején eggyel meg is fejelték (16-9). Innen produkált egy 9:0-ás sorozatot a skandináv gárda, s nagyon úgy tűnt, hozhatják a győzelmet. A hollandok 57 perc után vették vissza a vezetést, s a végén ők nyerték a mérkőzést.

Hollandia-Svédország 24-21 (14-8)