Női vb: kiütéses norvég siker a nyitómeccsen

Fotó: Szabó Miklós

A norvégok már az elején nyilvánvalóvá tették, melyik ma a jobb csapat, s nyerték magabiztosan a találkozót a magyar csapattal szemben.

A nap több meglepetést is hozott, így akár bizakodva is várhattuk a találkozót a címvédő ellen. Az első félidő Nora Mörk góljával vette kezdetét, s ő is folytatta a gólgyártást (0-2). A norvég csapat néhány gyors góllal hamar ellépett, s Kim Rasmussen kénytelen volt kikérje az első idejét nyolc perc után (2-7). Innen a norvégok mozdultak el, s nagyon kellett már Schatzl második gólja (3-8). Ezt követően felváltva estek a gólok (5-10), ám két gyors norvég találat után már 7 volt közte 15 perc után. Nem sokra rá ismét magyar időkérés következett (5-13). Innentől 7 emberrel támadtunk, s közelebb is sikerült zárkózni (7-13). 23 perc után norvég időkérés következett (9-15). Ez nagyon jót tett az északiaknak, megtalálták a 7 emberes támadás ellenszerét, s lőttek is két üres kapus gólt (9-18). Lunde remekelt a kapuban, s a szünetre már ránk is számolhattak a skandinávok (11-21).

A HUC-Sport Kft. a női kézilabda világbajnokság kezdetétől (2017. december 1.) a férfi kézilabda Európa-bajnokság végéig (2018. január 28.) kedvezményes, speciális kézilabda cipő akciót hirdet. Minden vásárló a kedvezményeken felül egy darab hummel izzadságtörlőt kap ajándékba. (Az akció a készlet erejéig érvényes).

A második játékrészt rögtön egy kiállítással kezdtük, s egy bekapott góllal, ám innentől kezdve 10 gól körül maradt a differencia. Janurik Kinga jól szállt be a meccsbe, de közelíteni így sem tudtunk egy ideig. A 40. percben aztán Háfra villant kétszer, s a norvég szakvezető azonnal időt is kért (17-25). Itt meg is ragadtak egy ideig a felek, ám ezt követően megint norvég gól jött, Lunde pedig ekkor 50%-os hatékonyságnál tartott. A következő magyar gól 50 perc után esett (18-27), de ekkorra már minden eldőlt.

Magyrország – Norvégia 22-30 (11-21)