Sparkassen Kupa: a Veszprém kikapott a Nantes-tól a döntőben

0
243
Egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség lett a mérlege a Veszprémnek Ehingenben (Fotó: www.facebook.com/veszpremhandballteam)

A nyáron többek között Kiril Lazarovval és Faluvégi Rudolffal megerősített francia Nantes 34-32-re legyőzte a Sparkassen Kupa döntőjében Ehingenben a Telekom Veszprémet.

Ljubomir Vranjes vezetőedző csapata a telekomveszprém.hu szöveges közvetítése szerint háromgólos hátrányból (15. perc: 8-11) felállt az első félidőben és vezetni tudott (20. perc: 14-12), de a szünetben már ismét a Nantes vezetett.

A 40. percben egyenlített a Veszprém (20-20), de előnyhöz csak néhány minutummal később jutott (22-21). A 48. percben Lazarov már a franciákat juttatta ismét vezetéshez (25-26), innen pedig már nem szalasztotta el a lehetőségét a Nantes, már három találat is volt a csapatok között, végül 34-32-es vereséget szenvedett a Veszprém.

A torna legjobb játékosának a Veszprém irányítóját, Lékai Mátét választották.

Telekom Veszprém – HBC Nantes 32-34 (15-17)