Sparkassen Kupa: a Veszprém legyőzte az EHF-kupa-győztest

0
331

Második mérkőzését ma megnyerte a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Sparkassen Kupán Ehingenben, így megvan az első győzelme a csapat kispadján Ljubomir Vranjesnek.

Az elmúlt két év EHF-kupa-győztese megszorongatta a veszprémieket. Az első félidő jelentős részében a német együttes vezetett a telekomveszprem.hu percről percre tudósítása szerint, de a szünetben már Margucék vezettek.

A második játékrész közepén még visszavette a vezetést a Göppingen (46. perc: 27-26), de Vranjes időkérése után újra a Veszprém jutott előnyhöz és aratott végül kétgólos győzelmet.

Frisch Auf! Göppingen – Telekom Veszprém 33-35 (17-18)
Göppingen:
Rebmann (4 védés, 19%), Prost (4 védés, 18%) – M. Schiller 8, Kneule 7, Fontaine 7, Halén 3, Kozina 3, Bagersted 2, Heymann 1, Sesum 1, Pfahl 1
Veszprém:
Alilovic (5 védés, 23%), Mikler (4 védés, 20%) – M. Ilic 6, Lékai 6, Gajic 4, Gas. Marguc 4, D. Manaskov 3, Nagy L. 2, Ugalde 2, Blagotinsek 2, Tönnesen 1, A. Nilsson 1, Accambray 1, Győri M. 1, Sulic 1, Jamali 1

A Telekom Veszprém a mai első mérkőzésén a Sparkassen Kupán a horvát Zagreb ellen 28-28-as döntetlent játszott.