Super Globe: simán nyert a Barca és a Vardar, nehezebben a Berlin

Péntek este rendezték a Katarban a Super Globe torna negyeddöntőit. Mind a három európai csapat sikerrel vette az akadályokat, és továbbjutottak a következő körbe. Melléjük a katari Al Sadd csatlakozott negyedikként.

A Barcelona különösebb megerőltetés nélkül intézte el a tunéziai Espérance Sportive de Tunis gárdáját. A katalánoknál a kapitány Víctor Tomás és Áleix Gómez vitték a prímet. A két játékos együtt 17 gólt rámolt be a tunéziai csapatnak, de Thimothey N’Guessan is hatszor volt eredményes. A kapuban Borko Ristovski 27%-kal védte végig a mérkőzést.

FC Barcelona Lassa – Espérance Sportive de Tunis 42-24 (19-10)
Barcelona:
Ristovski (9 védés, 27%) – Á. Gómez 9, Tomás 6, N’Guessan 6, Arino 5, Rivera 4 (1), Jallouz 4, R. Entrerríos 3, Mem 2, Syprzak 1, Dolenec 1, Morros 1
Espérance:
Elabed (7 védés, 27%), Bedoui (6 védés, 21%) – Amri 5, Bhar 5 (1), Jaziri 4, Yousefinezhad 3, Abdelli 2, Bouhganmi 2, Bensalah 1, Aissa 1, Hachicha 1

A Vardarnak sem okozott problémát a negyeddöntő mérkőzés megnyerése, ők az iráni Naft & Gaz Gachsaran csapatát fektették két vállra. A macedónoknál eloszlottak a terhek, de érdemes kiemelni az 5-5 gólt szerző Borozant és Cindricet, előbbi az első, utóbbi a második félidőben volt csapata húzóembere, vezetésükkel sikerült magabiztosan megnyerni a mérkőzést. Strahinja Milic kapus 42%-os mutatóval zárta a 60 percet.

RK Vardar Skopje – Naft & Gaz Gachsaran 30-22 (15-10)
Vardar:

Milic (15 védés, 42%) – Borozan 5, Cindric 5, Maqueda 4, Ig. Karacic 3, Cupic 3 (3), Kristopans 2, Moraes 2, Dibirov 2, Shishkarev 2, Vojvodic 1, Canellas 1
Gachasaran:
Rahimi (15 védés, 36%) – Nosrati 7, Ghasemi 4 (1), Jomeeporzadeh 4, Heydarpour 3, Sekenari 3, Samsami 1

A német Füchse Berlin megszenvedett a brazil EC Pinheiros ellen. Csupán két góllal tudott többet szerezni a német alakulat, de ez is győzelmet ért a számukra. A rókák motorja Petar Nenadic volt aki hétszer vette be a brazil csapat kapuját. Heinevetter pedig 24%-kal fejezte be a találkozót.

Füchse Berlin – EC Pinheiros 32-30 (16-14)
Berlin:

Heinevetter (8 védés, 24%), P. Stochl (1 védés, 17%) – P. Nenadic 7 (1), Fäth 5, Zachrisson 5, Kopljar 4, Wiede 3, Plaza 3, Lindberg 3, Struck 2, Gojun 1
Pinheiros:
dos Santos (16 védés, 35%) – Peao 8, Souto Cueto 7, Hubner 5 (2), Braz 3, Hackbarth 2, Quost 2, Pacheco 2, L. Silveira 1, Medeiros 1

Az utolsó mérkőzésen a katari Al Sadd mérkőzött meg az ausztrál Sydney Uni Handball Club csapatával. A katariak végig előnyben voltak, és nyerték meg nyolc góllal a mérkőzést. A legeredményesebb Al-Karbi volt 7 találattal, és Danijel Saric a kapuban 39%-os hatékonysággal védett.

Al Sadd – Sydney Uni Handball Club 33-25 (14-11)
Al Sadd:
Saric (12 védés, 39%), Yusuff (3 védés, 33%) – Al-Karbi 7 (3), Boumendjel 5, Guehis 3, Alkrad 3, M. Tomic 3, Mallash 2, Berrached 2, Al Ghamdi 2, H. Hamdoon 2, Walid 1, B. Fernández 1, Al-Kuwari 1, Hadj Ayed 1
Sydney:

Szalkucki (10 védés, 30%), Takken (3 védés, 23%) – B. Briffe 7, Bonnin 5, Hock 4 (3), Cornella 3, Sancho 2, Kwiatkowski 2, Gaulon 1, Gjolen 1

Az elődöntőkben Barcelona – Vardar Skopje és Al Sadd – Füchse Berlin mérkőzéseket rendeznek.