U17-es női Eb: megszenvedett a sikerért a magyar csapat

0
185
Forrás: keziszovetseg.hu

A magyar női ifjúsági válogatott második mérkőzését is megnyerte, s ezzel már továbbjutott csoportjából a szlovákiai kontinenstornán.

A horvátok elleni mérkőzés mindvégig szorosan alakult. 8-8 ig folyamatosan nálunk volt az előny, de a horvátok mindig kiegyenlítettek. Sőt, ezt követően két góllal meg is léptek. Innen egy 4:0-ás rohammal megfordították a mérkőzést Bohus Bea tanítványai, s végül kétgólos előnnyel zárták a félidőt (12-10).

Szünet után Pál Tamaráék kezdték meg a gólgyártást, de zárkóztak a horvátok, s ismét kiegyenlítettek. Ezt követően többször is megléphettünk volna ismét három góllal, de renget hibáztunk, s nehezen tudtuk tartani a horvátok átlövőit. Emellett ötből csak három hétméterest értékesített a csapat. A végén kis szerencsével, de a miénk lett a győzelem, bár a horvátok támadtak utoljára. A következő ellenfél Dánia lesz, ahol már a csoportelsőség lesz a tét.

Magyarország – Horvátország 22-21 (12-10)