U19-es női Eb: legyőztük Romániát a nyitányon

Háfra Noémi Forrás: utanpotlassport.hu

A magyar válogatott végig irányítva a mérkőzést, öt góllal győzte le Romániát a kontinenstorna első napján.

A magyar csapat villámrajttal indított, s nem sokkal a kezdés után már négy gólos előnyt alakított ki (6-2). A román csapat próbált zárkózni, s bár két gólra megközelítette a magyar együttest, a második játékrészt megnyugtató előnnyel kezdte a válogatott (14-11).

Ezt az előnyt a második félidő elején meg is toldották a magyar lányok (16-11), ám innen a románok percei következtek, s 40 perc elteltével csak egy volt közte (16-15). Innen is új lendületet vett a magyar csapat, s végül 5 góllal múlta felül Romániát.

Magyarország-Románia 26-21 (14-11)