U19-es női Eb: nem sikerült a döntőbe jutás

Hajdu János Forrás: Origo.hu

A magyar junior válogatott vereséget szenvedett a francia csapattal szemben, így a dán-orosz párharc vesztesével játszhat vasárnap a harmadik helyért.

Két gyors magyar góllal kezdődött a mérkőzés, s a franciák több hibát is vétettek ekkor, ám közel tíz perc után mégis Hajdu Jánosnak kellett időt kérjen (2-3). Innentől kiegyenlített játék következett, s még 25 perc után is 1 góllal vezettünk, ám a szünetre már a franciák fordultak előnnyel(13-15).

A második játékrészt az ellenfél kezdte jobban, s folyamatosan növelte az előnyét. Hat gólos különbség után pályára kerültek a cserejátékosok a magyar csapatban, s 10 perccel a vége előtt már biztosnak látszott a francia győzelem. A végén 5 góllal bizonyultak jobbnak a gallok (26-31).

Magyarország-Franciaország 26-31 (13-15)