Vb 2019: Németország fordulatos meccsen győzte le Horvátországot

Kiélezett találkozót követően a Németország legyőzte Horvátországot, és bejutott az elődöntőbe a férfi kézilabda-világbajnokságon.

A 2019-es férfi kézilabda-világbajnokság eddigi egyik legjobb mérkőzését játszotta egymással Németország és Horvátország. Sok hibával tarkított első félidő után döntetlennel mentek a fele szünetre, azonban a második félidő első felében a házigazda németek domináltak.

18-15-ös vezetésük után viszont Horvátország erőre kapott, a mozgékony beálló, Marin Sipic vezetésével egyenlítettek, majd fordítottak (18-19), viszont 21-20-ra már ismét a hazaiak vezettek. Innen már nem tudott újabb lendületet venni déli szomszédunk, így Németország győzött, és bebiztosított helyét az elődöntőben.

Horvátország – Németország 21-22 (11-11)